573 333 266

Kachlová kamna

Kachlová kamna u nás stále platí za romantickou nostalgii. To je ale velký omyl. Tento způsob vytápění právě v Evropě prožívá velkou renesanci. Tento nejnovější trend představuje funkční vrchol moderní kamnařiny co do energetické účinnosti, zdraví, komfortu a hygieny. Právě proto se na něj firma Sorn zaměřila a navázala tak na bohatou tradici tuzemského kamnářství.

Zdraví

V devadesátých letech byly hitem teplovzdušné krby. Jsou sice levné, ale přepalují nátěry a prach a vysoušejí vzduch. Teplo pak vystoupá ke stropu, zatímco ochlazený vzduch klesá a způsobuje pocit studených nohou. Teplý vzduch se do okolních místností často rozvádí potrubím, a to bohužel i s prachem, pachy a zvuky. Kachlová kamna ale fungují úplně jinak. Teplo nepředávají částicím vzduchu ale přímo okolním objektům, a to sáláním neboli infračerveným zářením. To je člověku pocitově nejpříjemnější forma tepla, protože mu instinktivně připomíná záření slunce.

Úspory

Moderní kachlová kamna – zvlášť ta s uzavřeným oběhem ohřátého vzduchu neboli tzv. hypokaustním systémem - spalují dřevo o teplotě až 1110 stupňů a mají účinnost 85 % až 90 %. Protože sálavé teplo neohřívá vzduch ale předměty a lidi v okolí, při větrání místností nevznikají skoro žádné tepelné ztráty. V moderních utěsněných domech, kde se daří plísním a alergiím to vedle ekonomické výhody znamená také výhodu zdravotní.

Komfort

Zjednodušeně řečeno platí, že čím větší jsou kachlová kamna, tím větší mají schopnost akumulovat teplo. Do velkých kamen tak lze díky vysoké účinnosti přikládat jen dvakrát za den a vytopit celý dům i s horním patrem.

Ekologie

Dřevo je obnovitelný zdroj a dokonalé spalování v moderních kamnech snižuje emise z jeho spalování. „Je to nejlepší systém co se týká ekonomiky a ekologie spalování dřevní hmoty,“ napsal o kachlových kamnech náš kolega a renomovaný kamnář Stanislav Šimeček.

Design

Každá kachlová kamna jsou originál. Jedinečný je totiž váš dům, životní styl a vkus. A kamnář jim musí umět projekt přizpůsobit. Můžete proto mít kamna selská - omítaná nebo kachlová, se sporákem nebo bez. Kamna historizující - gotická, renesanční, barokní, empírová či rokoková. Ale také supermoderní - obkládaná pískovcem, mramorem nebo žulou. A řízená elektronikou.

Životnost

Sálavá kachlová kamna představují funkční vrchol moderní kamnařiny. Jde o investici na 50 až 100 let, což je až desetkrát déle, než na jak dlouho si dnes pořizujeme auto.

Variabilita

Ne každý však kachlová kamna chce, ne vždy a všude se hodí. Efektivnost úsporného topení dřevem se proto stále častěji zvyšuje kombinováním různých variant topných systémů. (Podrobněji viz sortiment)


Naše firma ráda navrhne nejvhodnější varianty řešení úsporného systému topení právě pro váš dům. Doporučujeme proto sjednat si s námi schůzku v naší prodejně. Nejlépe už v době, kdy váš dům teprve projektujete (podrobnosti naleznete v sekcích sortiment a kontakt).